Home Współpraca z instytucjami zagranicznymi Urząd Miasta Gundelfingen
Urząd Miasta Gundelfingen PDF Print E-mail
Written by Daniel Boruta   
Friday, 04 March 2011 19:12

Urząd Miasta Gundelfingen wspiera finansowo spotkania młodzieży  od 1996 roku (finansuje uczniom polskim i niemieckim bilety wstępu do największego parku rozrywki Europapark Rust). Zaprasza młodzież do ratusza Urzędu Miasta na oficjalne spotkania z burmistrzem Reinhardem Bentlerem i lokalną prasę.

Zaproszenie młodzieży do udziału w uroczystej konferencji dla nauczycieli przez Annette Schavan Minister do spraw kultury młodzieży i sporrtu. pani Ewa Lysko osobiście podziękowała za zaproszenie i przybliżyła uczestnikom konferencji korzyści płynące z partnerstwa szkół.

Urząd Miast szczególnie prof. Werner Rynski pomógł nam w nawiązaniu kontaktów a tym samym udział w Międzynarodowym projekcie 4 szkół DARSS Projekt, który był finansowany przez Bosch Stiftung i nagrodzony przez Prezydenta Niemiec Romana Herzoga. Byliśmy pierwszą szkołą w województwie, która brała udział w tak wielkim przedsięwzięciu.

Zaproszenie młodzieży na coroczny Weihnachtsmarkt/Kiermasz Świąteczny, gdzie mamy własne stoisko z polskimi rękodziełami.

Last Updated on Monday, 14 March 2011 18:14